Huset på Næsset bliver fyldt med hård rock, når tre coverbands indtager scenen lørdag den 28. februar. Publikum kan se frem til en aften med Rusted Pieces, Motörizer og Pantera Jam, der vil spille de bedste numre fra Megadeth, Motörhead og Pantera. Efter sidste års succes er der lagt op til en aften, der vil blæse publikum bagover med masser af energi og hård rock.
Søndag den 8. marts kan du tage med på en legesyg og stemningsfuld musikalsk rejse med Den Flyvende Kuffert. Bandet lover en fest på scenen, hvor både lyttere og dansere kan nyde en koncert fuld af energi, nærvær og spilleglæde. Den Flyvende Kuffert har begejstret publikum over hele landet, og nu lander de i Holbæk for at skabe en uforglemmelig oplevelse.
Praktisk informationHård rock koncert:
Dato: Lørdag 28. februar 2026
Tid: 19:30
Sted: Huset på Næsset, Udbyvej 52, Udby, 4300 Holbæk
Entré: 150 kr
Den Flyvende Kuffert:
Dato: Søndag 8. marts 2026
Tid: 14:00
Sted: Huset på Næsset, Udbyvej 52, Udby, 4300 Holbæk
Entré: 100 kr, Hjemmelavet sandwich 50 kr
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her